نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور

 

سلاااام و عرض ادب خدمت دانش آموزای خوب خودم

 امروز میخوایم روش مطالعه درس شیرین دین و زندگی رو بهتون بگیم روشی که خیلی ها ازش استفاده کردند و موفق بودن همان طور که می دونید درس دین و زندگی کنکور با ضریب ۳، اهمیت ویژه ای دارد و جزء درس های مهم به حساب میاد. خیلی از داوطلبا خیلی دیر به سراغ دین و زندگی میرن و خیلی دیر هم متوجه میشن اشتباه کردند این درس بسیار فرار وفقط با دوره زیاد میتونه تو ذهنمون بمونه و تو کنکور درصد بالایی از سئوالاتو درست جواب بدیم پس اولا مثل درس های دیگه از الان شروع میکنین به خوندنش و تا جایی که میتونین دوره میکنین دومآ مقاله پایین و میخونین تا شیوه صحیح مطالعه دین و زندگی کنکور و یاد بگیرین

۱آیات و روایات:

یکی از مباحث خیلی خیلی مهم در کنکور دین و زندگی، آیات و احادیث و روایات است.  چه متن فارسی و چه متن عربی آن    تقریبأ بالای ۶۰ درصد سؤالات کنکوررا شامل میشود و اگر کسی این قسمت را به صورت حرفه ای و دقیق مطالعه نکند بیشترین نمره را از دست داده است. مثلأ در کنکور ریاضی و زبان و هنر ۹5، ۱۸  سؤال و در کنکور تجربی ۱۵ سؤال و در کنکور انسانی ۱۳ سؤال مربوط به این بخش بوده است. این تعداد بسیارزیاد،اهمیت این موضوع را بیشتر می کند. در خواندن آیات و روایات به این نکات توجه کنید:

۱موضوع اصلی آیه را بدانید( سرتیتر اصلی درس یا پاراگراف اصلی یا فرعی)

۲این آیه از زبان چه کسی و یا چه کسانی است؟

۳این آیه در باره چه کسی و یا چه کسانی است؟

۴این آیه خطاب به به چه کسی یا چه کسانی است؟

۵این آیه برای چه زمانی است؟ ( قیامت- برزخ- دنیا) = ظرف تحقق آیه کدام است؟

۶کلمات کلیدی آیه کدام است؟

۷با کدام آیه و حدیث و شعر دیگری ارتباط معنایی دارد؟

۸حتمأ پاراگراف بالا یا پایین آیه که با آیه ارتباط دارد مرور شود.

۹آیه با چه کلماتی شروع و با چه کلماتی پایان یافته است؟

۱۰دانستن ترجمه دقیق آیه

۲متن درس:

 

برای به دست آوردن درصدی مناسب از درس دین و زندگی حتمأ باید خط به خط کتاب را جوری بخوانید که تمام کلمات کلیدی، سرتیترها و ………. را حفظ حفظ باشید و بتوانید کتاب را در ذهن داشته باشید( یک نوع حافظه تصویری) مثلأ این سرتیتر است، این آیه است و بعد از آن چه جملاتی و چه کلماتی آمده است، خلاصه این که باید در ذهن شما «ملکه» بشود و به قول امروزی ها تو ذهن «اسکن» بشود.

 

چگونه از فراموشی دین و زندگی جلوگیری کنیم؟

 


مساله ی اصلی بسیاری از داوطلبان برای بینش فراموش کردن آن است نه خواندن آن .

برای جلوگیری از این پدیده به دستورات زیر عمل کنید :
زود به زود دروس خوانده شده را دوره کنید و تستهای آنها حداقل یک هفته پس از آخرین دوره بزنید.
بهتر است دوره فقط از روی کتاب درسی خودتان باشد ، چون وقتی شما برای اولین بار از روی کتاب درسی مطلب را حفظ کرده اید ، دقیقا” در حافظه ی بینایی شما شکل و رنگ و طرح و مطالب آن صفحه حک می شود ، پس اگر دوره هم همیشه از روی یک منبع باشد ، می تواند به یاد آوری توسط حافظه ی بینایی کمک
کند .
_
از خواندن جزوات خلاصه شده و گلچین شده ی بینش بپرهیزید ، زیرا خط به خط کتاب و حتی زیر نویسها مهم هستند و مورد سوال واقع خواهند شد .
احکام را خوب یاد بگیرید بعد حفظ کنید ، زیرا که جملات دروس احکام کمی ثقیل هستند و اگر شما درست حکم را متوجه نشوید ، قطعا” تست را اشتباه خواهید زد .

-برای موضوعات مختلف رمز نگاری کرده و از یادیار سازی استفاده کنید

برای برنامه ریزی و مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید
۰۹۱۲۱۹۶۵۷۳۲
۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس